דף הבית >> מאמרים >> טיפים טובים לקניית בשר טרי
 

בשנים האחרונות ישנה מודעות הולכת וגדלה של יתרונות הבשר הטרי לעומת הבשר קפוא, וכתוצאה מזה גם עליה בשיווק הבשר הטרי לעומת הבשר הקפוא. ישנה הבנה כי הבשר הקפוא הינו באיכות ירודה וזאת בגלל המים והכימיקלים המוזרקים לו, לעומתו הבשר הטרי מגיע מבקר שניתנת לו תזונה טובה ומשווק בגיל המתאים.

גם הסטיגמה, שרבים חושבים, כי בשר הבקר הטרי אינו בריא בגלל רמת כולסטרול גבוהה הופרכה לא מזמן, מכיוון שהתברר כי יש בבשר הבקר הטרי כמות קטנה של כולסטרול, וכי בשר בקר הטרי הוא מקור מצוין לחלבונים, לברזל ולויטמינים מקבוצת B-12.

כאשר קונים בשר טרי יש לשים לב לכמה פרטים:

♦  כאשר אתם רוכשים בשר טרי יש לומר לקצב איזה נתח בשר טרי הינכם מעוניינים ולאיזו מטרה.
יש צורך לומר לקצב איך להכין לכם את נתח הבשר הטרי, כך שתוכלו להגיע מוכנים לבישול, לצלייה או לכל דרך בה תבחרו להכין את הבשר הטרי.
למשל אם אתם מעוניינים בסטייקים תיקחו פילה ובקשו מהקצב להכין לכם את הנתח פרוס לחתיכות ומוכן להכנת הסטייקים. 

♦  כאשר בשר טרי נמצא זמן רב במקרר התצוגה יש לשים לב האם יש לו שוליים כהים. בדרך כלל קירור הבשר משנה את צבעו לכהה יותר.

♦  לבשר הבקר הטרי צריכה להיות שכבת שומן ( תלוי בנתח) - אם הינכם רוצים  יותר או פחות זאת כבר ההחלטה שלכם.

♦  אם השומן צהבהב סימן שהבקר היה מבוגר, כך שהוא יהיה טוב למטרות כמו בישול ממושך, אז אם ברצונכם להכין סטייקים תדעו שזה אינו החלק שאתם צריכים.

♦  בשר בקר איכותי וטוב צריך להיות אדום, אך באם הוא אדום מבריק זה סימן כי הזריקו לו כימיקלים.

♦  ההבדל בין בשר בקר מיושן לבין בשר בקר טרי הוא בצורכי הבישול ולכן ניתן להבדיל בכך שבשר בקר מיושן מאופיין בצבע אדום כהה עמוק, כאשר תלחצו עליו יישאר שקע והוא לא יחזור באותה שנייה, בה לחצתם, למצבו הקודם הקפיצי כמו בבשר בקר טרי.

♦  בכל שלב בשיווק, הבשר הטרי חייב להיות בקירור. אין לקנות בשר בקר טרי שאינו במקרר בעת הקניה.

♦  חשוב להקפיד כי צבעו וריחו של הבשר הטרי מאופיינים לו.

♦  תמיד כדאי לקנות מחנות נקייה, אשר שומרת על כללי ההיגיינה הרצויים לבשר בקר טרי.

לאחר שקנינו את הבשר הטרי אותו רצינו ניתן לכם כמה טיפים כיצד לאחסן אותו:

♦  כדי להקפיא את הבשר הטרי יש לעטוף אותו במשהו שבו הוא יוכל לנשום למשל בד כותנה (לא צבוע), גם ניילון ניצמד יעשה את העבודה נאמנה.

♦  אם הינכם רוצים להפשיר את הבשר, יש צורך לשים אותו בתוך המקרר בחלק הקר ביותר שלו, ושיהיה עטוף בצורה רופפת, כדי למנוע התפתחות חיידקים. 

ולסיכום:
אם הינכם רוצים ליהנות מאכילתו של הבשר הטרי ולהפיק את המרב ממנו, יש צורך לרכוש את הבשר הטרי באיכות טובה, איזה חלק יתאים בדיוק למה שתכננתם מהבשר וקצת ידע על מנת לשמור על איכות הבשר הטרי - בהכנת המזון ובשעת האחסון.
וכמו שאמרנו יש צורך לערוך את קניית הבשר הטרי במקום נקי ומסודר והכוונה לשים לב לפרטים הקטנים: מהמקררים, הרצפה עד לכלים איתם הקצב משתמש וכמובן להיגיינה האישית של הקצב, אלו הם חלק מהפרטים שיכולים לתת לכם אינדיקציה טובה לגבי איכות הבשר שאתם מתכוונים לקנות. וכמובן לבדוק את הבשר לפני הקניה לפי הטיפים שניתנו לכם.

בהצלחה ובתאבון!
 

   
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com