דף הבית >> מאמרים >> הדרך לבשר טרי ואיכותי
 

כבר משחר ההיסטוריה מגדל האדם את הבקר. במשך השנים נוצרו גזעים שונים של בקר שחלקם מגודל לצרכי חלב וחלקם לצרכי בשר. נכון להיום ישנם יותר מ- 800 זני בקר.
כיום, רוב זני הבקר לבשר טרי  בארץ הינם מאירופה וזנים אלו רגילים לאקלים קר. כדי לשמור על איכות גבוהה יש צורך להעתיק את התנאים שלהם מהקור של אירופה בצורה הכי טובה והכי אותנטית לכאן.לכן רמת הגולן הינו המקום האידיאלי לגידול עדרי בקר מזנים שונים למטרת בשר טרי.


הזנים העיקריים שהובאו מאירופה הם:

♦  אנגליה- הרפורד.

♦  סקוטלנד- אנגס, אנגס אדום וגאלווי.

♦  צרפת- שארולה ולימוזין.

♦  שוייץ- זימנטל

♦  ברהמה

קצת היסטוריה...

ענף גידול הבקר לצורכי בשר טרי החל להתפתח בשנות החמישים. הזנים הראשונים בארץ היו בעיקר פרות מזנים מקומיים ומארצות הבלקן.

בשנות ה- 60 שטחי המראה גדלו והובאו לארץ זנים אירופיים כגון "הרפורד" ו"ברהמה". בשנות השבעים הובאו זנים נוספים כ"סימנטל" ו"שרולה" שהשביחו את הזנים הקיימים והשביחו את הבשר הטרי.

במשך הזמן הורבעו זנים מאירופה  עם זנים עמידים לתנאי הארץ כגון הזן הסורי, שנמצא בגולן מתקופות קודמות, ועם פרה הודית המתאימה לתנאי גידול במקומות חמים, כמו ארץ ישראל.
הזנים המעורבבים קיבלו אופי ומבנה גוף כמו הזנים האירופיים ועמידות מקסימלית למחלות אופייניות למדינות חמות. למשל: במשך השנים נוצר זן כלאיים בשם "סימפורד" - שהוא הכלאה של זני סימנטל והרפורד.

ניסיונות נוספים להשביח את הבשר הטרי ובכלל להגדיל את כמות הבקר למטרת בשר טרי, נעשים ע"י הזרעת פרות חולבות עם פרים המשתייכים לזני בקר לבשר טרי. דרך נוספת היא ע"י יבוא עגלים לפיטום, אשר רובם מגיעים מאוסטרליה ומהמדינות הבלטיות.

קצת על הפרה...

תוחלת החיים של פרה הינה כ- 16 שנים, והיא גדלה כ- 10 שנים בשטח המרעה.
כל שנה ממליטה הפרה עגל/ה אחד/ת (50% זכרים 50% נקבות), הם גדלים עם האם כ- 6 חודשים וניזונים מהמרעה ומתוספים שונים שניתנים להם, כמו חלבון למזון. לאחר 6 חודשים גומלים את כל העגלים/ות מהאימהות .
חלק מהעגלות עוברות לגידול והן יהיו, בעתיד, אמהות ממליטות. שאר העגלות/ים עוברים לגידול במפטמות.

ומהשטח...

גידול בקר איכותי מצריך שטח מרעה גדול: כל פרה והוולד זקוקים ל- 22 דונם שטח מרעה. לכן המקום האופטימאלי לגידול טבעי של הבקר הוא ברמת הגולן בו מגדלים כ– 40% מכלל הבקר בישראל.

ברמת הגולן כמות המשקעים הוא כ 1600 מ"מ גשם בשנה. האדמה המאפיינת את המקום היא בזלת פורייה, אשר איכות המזון, למרעה הגדל בה, הוא גבוה.
והרי ידוע כי תזונה משפיעה על הגוף בכלל ועל הבקר למטרת בשר טרי בפרט כמו: בניית שלדו של הבקר ובניית גופו לאורך זמן (שומן, שרירים ועוד)
.

לסיכום...

ענף גידול הבקר למטרת בשר טרי בישראל עדיין מצומצם. הסיבות העיקריות הן צריכה מועטה יחסית של בשר בקר טרי‏‏ ,שטחי מרעה מצומצמים ודעות קדומות לגבי התזונה שהבשר הטרי מספק לנו. עם זאת בשנים האחרונות הבשר הטרי תופס תאוצה והכרה רבה בארץ ומהווה חלק חשוב, אם לא עיקרי, בארוחה המרכזית של היום. כיום ידוע כי הבשר הטרי הינו בעל ערך תזונתי רב וכמו כן יש לו ערך קולינארי גדול.
לגבי התנאים של הבקר...

ישנה חקיקה ברורה בנושא! בשנים האחרונות ישראל חוקקה חוקים ואף אוכפת אותם בקפדנות בידי מפקחים של השירותים הווטרינריים (הממונים על צער בעלי חיים). במסגרת חקיקה זו, מיושמות הנחיות חד משמעיות הנוגעות לטיפול בפרות בכל השלבים. 

בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com